Okolí a výlety

Přírodní rezervace Vrbenské rybníky

Oáza pro milovníky zejména vodního ptactva. Tato rezervace se rozprostírá na ploše více než 240ha, nachází se zde soustava čtyř velkých rybníků, kde na přilehlých močálech a loukách hnízdí okolo 80 druhů ptactva. Je zde 4km dlouhá naučná stezka Po hrázích Vrbenských rybníků, která obsahuje 10 naučných zastávek a nabízí tak příjemnou procházku v jihočeské přírodě. Tato rezervace je v docházkové vzdálenosti od našeho areálu.

České Budějovice

Statutární město České Budějovice máte od nás „co by kamenem dohodil“. Jeho návštěvu rozhodně doporučujeme, a to ať už se rozhodnete vyjít na Černou věž, najít na náměstí Přemysla Otakara II. bludný kámen nebo navštívit místní pivovar či jednu z mnoha vyhlášených restaurací.

Hluboká nad Vltavou

Asi 15km severně od Českých Budějovic se nachází Zámek Hluboká nad Vltavou, který rozhodně stojí za návštěvu, stejně tak i přilehlý Zámecký park. V blízkosti se nachází zoologická zahrada ZOO Hluboká.

Český Krumlov

Zhruba 22km jihozápadně od Českých Budějovic se nachází město Český Krumlov, který je ideální na celodenní výlet. Nachází se zde mnoho pamětihodností, např. Zámek Český Krumlov, jehož součástí je Zámecká zahrada s otáčivým hledištěm. Je zde také spousta restaurací a kaváren.

Třeboň

Lázeňské město Třeboň se nachází 22km východně od Českých Budějovic a patří pod CHKO Třeboňsko. Do Třeboně stojí za to si udělat půl denní výlet. Můžete se zrelaxovat v místních lázních, užít si prohlídku Zámku nebo se projet po cyklostezkách podél hráze rybníku Svět. Místní specialitou je třeboňský kapr, kterého by si milovníci ryb neměli nechat ujít.

Hrady a zámky jižní Čechy

Státní zámek Červená Lhota, Kratochvíle nebo hrad Rožmberk? Jihočeské hrady a zámky jsou krásné a rozhodně stojí za návštěvu.

Cyklostezky v okolí Českých Budějovic

Lipno

Naše „jihočeské moře“ se nachází ve vzdálenosti 50 km a je další skvělou příležitostí pro jednodenní výlet. Možností vyžití je tady mnoho, od známe Stezky v korunách stromů, po možnost půjčit si na jeden den plachetnici. Výlet na Lipno je ideální zkombinovat se zastávkou v Českém Krumlově.


Naše Vodní domky naleznete také jako tip k výletu na stránce https://www.kudyznudy.cz


Server Westwing nás zařadil mezi 5 nejlepších míst na glamping ubytování v Česku. Děkujeme